Twój kalkulator PPM

Kalkulator Podstawowej Przemiany Materii (PPM) - wartość minimalnej ilości energii niezbędnej do podtrzymania podstawowych funkcji życiowych

. . . . .
Kobieta Mężczyzna

0000

Kalkulator PPM – co to?

Kalkulator PPM, czyli podstawowej przemiany materii, pozwala na obliczenie minimalnej energii potrzebnej organizmowi do podtrzymania podstawowych funkcji życiowych takich jak oddychanie, praca układu sercowo-naczyniowego czy termoregulacja ciała.

Kalkulator PPM – jak obliczyć?

Kalkulator PPM dostępny na stronie Body Chief korzysta z metody obliczania podstawowej przemiany materii według wzoru opracowanego przez Harrisa-Benedicta. Do obliczenia PPM należy wprowadzić wartości dotyczące płci, wieku, masy ciała oraz wzrostu. Wartość wskaźnika wyrażona jest w kilokaloriach (kcal).

Kalkulator PPM – jak interpretować wyniki?

Aby poprawnie zinterpretować wynik, należy mieć na uwadze, że kalkulator PPM nie określa całkowitej liczby kalorii, które powinniśmy spożyć w ciągu dnia, ponieważ nie uwzględnia żadnych codziennych aktywności związanych z trybem pracy lub nauki oraz wysiłkiem fizycznym. Otrzymany wynik stosowany jest w odniesieniu do osób powyżej 18 roku życia, a uzyskane dane są szacunkowe, ponieważ nie zawierają indywidualnych zmiennych takich jak np. skład ciała, rodzaj i intensywność aktywności fizycznej czy też występowanie chorób przewlekłych, które znacząco mogą wpływać na wartość wyniku.