wróć do strony diet
Dieta Less Carb

Less Carb

1500, 1750, 2000, 2500, 3000 kcal

Zestaw LESS CARB to dieta pudełkowa stworzona z myślą o osobach aktywnych fizycznie wykonujących treningi o umiarkowanej intensywności, które chcą ograniczyć zawartość węglowodanów w swoich posiłkach. Wariant ten zachowuje podaż węglowodanów na zalecanym minimalnym poziomie, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz zawiera więcej białka, które w połączeniu z treningiem sprzyja rozbudowie masy mięśniowej. Aby zapewnić odpowiednią podaż tego makroskładnika w diecie zwiększono ilość mięsa, ryb, nabiału oraz jaj, dodatkowo włączone zostały produkty z podwyższoną zawartością białka (odżywka białkowa, pieczywo wysokobiałkowe). Produkty spożywcze bogate w węglowodany, np. kasze, ryże, makarony pojawiają się w menu diety Less Carb, natomiast ich ilość została ograniczona tak, aby zabezpieczyć około 35-40% energii z tego makroskładnika. Poza produktami pochodzenia zwierzęcego głównym źródłem tłuszczy są produkty roślinne, takie jak: orzechy, nasiona, pestki, awokado oraz oliwa i oleje.

Proponujemy kilka wariantów kalorycznych: 1500 kcal, 1750 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal oraz 3000 kcal, które składają się z pięciu pełnowartościowych posiłków. Jeśli nie wiesz, którą kaloryczność powinieneś wybrać, skontaktuj się z naszymi dietetykami.

Dieta Less Carb dostępna jest już od 66.00 zł za dzień (1500 kcal). Sprawdź nasz cennik i dołącz do Teamu Body Chief.

Sprawdź Menu

 

Średni tygodniowy bilans makroskładników
% energii z białka 25-30
% energii z tłuszczy 35-40
% energii z węglowodanów 35-40

 

Zestaw LESS CARB nie jest wariantem bazującym na zasadach diety ketogenicznej. Nie jest zalecany w przypadku zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego (choroby nerek, wątroby), chorób układu sercowo-naczyniowego oraz przy bardzo wysokiej aktywności fizycznej.