wróć do strony diet
Dieta Less Carb

Dieta Less Carb

Dostępne kaloryczności: 1500, 1750, 2000, 2500, 3000 kcal

Zestaw LESS CARB to dieta pudełkowa stworzona z myślą o osobach aktywnych fizycznie wykonujących treningi o umiarkowanej intensywności, które chcą ograniczyć zawartość węglowodanów w swoich posiłkach. Wariant ten zachowuje podaż węglowodanów na zalecanym minimalnym poziomie, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz zawiera więcej białka, które w połączeniu z treningiem sprzyja rozbudowie masy mięśniowej. Aby zapewnić odpowiednią podaż tego makroskładnika w diecie zwiększono ilość mięsa, ryb, nabiału oraz jaj, dodatkowo włączone zostały produkty z podwyższoną zawartością białka (odżywka białkowa, pieczywo wysokobiałkowe). Produkty spożywcze bogate w węglowodany, np. kasze, ryże, makarony pojawiają się w menu diety Less Carb, natomiast ich ilość została ograniczona tak, aby zabezpieczyć około 35-40% energii z tego makroskładnika. Poza produktami pochodzenia zwierzęcego głównym źródłem tłuszczy są produkty roślinne, takie jak: orzechy, nasiona, pestki, awokado oraz oliwa i oleje.

Średni tygodniowy rozkład makroskładników

makrosładniki w diecie - białko

25-30

% energii z białka

makroskładniki w diecie - tłuszcze

35-40

% energii z tłuszczów

makroskładniki w diecie - węglowodany

35-40

% energii z węglowodanów

Dieta pudełkowa Less Carb – wiele kaloryczności

Proponujemy kilka wariantów kalorycznych: 1500 kcal, 1750 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal oraz 3000 kcal, które składają się z pięciu pełnowartościowych posiłków. Jeśli nie wiesz, którą kaloryczność powinieneś wybrać, skontaktuj się z naszymi dietetykami.

Dieta Less Carb dostępna jest już od 79.00 zł za dzień. Sprawdź nasz cennik i dołącz do Teamu Body Chief. Zestaw LESS CARB nie jest wariantem bazującym na zasadach diety ketogenicznej. Nie jest zalecany w przypadku zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego (choroby nerek, wątroby), chorób układu sercowo-naczyniowego oraz przy bardzo wysokiej aktywności fizycznej.

danie z diety lesscarb body chief
 Pasta z pomidorow i orzechow z pełnoziarnistym pieczywem i ogorkiem

Przykładowe menu zestawu Less Carb

  • Śniadanie: Skyr naturalny z domową granolą i gruszką,
  • II śniadanie: Krem z zielonych warzyw z kurczakiem,
  • Obiad: Indyk w sosie słodko - kwaśnym z ryżem,
  • Podwieczorek: Ciasto pomarańczowe z imbirem,
  • Kolacja: Sałatka nicejska.

Ważne informacje przed złożeniem zamówienia

  • nie poniesiesz dodatkowych kosztów za dostawę, bambusowe sztućce czy biodegradowalne opakowania,
  • możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych przed, w trakcie oraz po złożeniu zamówienia,
  • możesz wygodnie zmienić rodzaj diety w trakcie trwania zamówienia w aplikacji mobilnej lub kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta,
  • możesz wygodnie zmienić miejsce dostawy diety w trakcie trwania zamówienia w aplikacji mobilnej lub kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta,
  • w wybranych miastach możesz zamówić zestaw Body Chief do punktów odbioru: Lodówkomatów InPost oraz stacji bp.

Zastanawiasz się, który zestaw wybrać?

Kalkulatory Body Chief
Konsultacje z dietetykiem