wróć do strony diet
Dieta Keto

Dieta Keto

1500, 1750, 2000, 2500 kcal

Zestaw KETO to ketogeniczna dieta pudełkowa skierowana do osób, które chcą spróbować diety o niskiej zawartości węglowodanów. Celem obniżenia podaży węglowodanów jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy, który może wpłynąć na poprawę tempa redukcji masy ciała. Ketoza jest stanem metabolicznym w organizmie, w którym dochodzi do wzrostu stężenia ciał ketonowych w osoczu. Jednocześnie poziom glukozy i insuliny we krwi pozostaje na niskim poziomie. W odróżnieniu od standardowej sytuacji, w której energia pochodzi z glukozy, w stanie ketozy do pozyskania energii wykorzystuje się ciała ketonowe powstałe w wyniku utleniania wolnych kwasów tłuszczowych. Aby stan ketozy był możliwy do uzyskania nie wolno włączać do codziennej diety posiłków oraz płynów wpływających na zmianę proporcji założonych makroskładników. Dodatkową zaletą stosowania tego modelu żywieniowego jest obniżenia łaknienia i dłuższe uczucie sytości po spożyciu posiłku.

Bazę proponowanych dań w naszym cateringu ketogenicznym stanowią produkty bogate w tłuszcze zarówno zwierzęce, jak i roślinne. Zaliczamy do nich: mięso, ryby, jaja, tłusty nabiał, orzechy, pestki, nasiona i oleje roślinne. W menu pojawią się również warzywa i owoce z niską zawartością węglowodanów, np. pomidory, ogórki, kapusta, truskawki, jagody, maliny oraz wiśnie. Dodatkowo w celu urozmaicenia posiłków uwzględniono w nich produkty dedykowane diecie ketogennej takie, jak chleb czystoziarnisty, makaron konjac, mąka migdałowa czy erytrytol.

Proponujemy kilka wariantów kalorycznych diety KETO: 1500 kcal, 1750 kcal, 2000 kcal, oraz 2500 kcal. Każdy z nich składają się z czterech posiłków – śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Pierwsze dostawy już 27 września 2023!

Jeśli nie wiesz, która kaloryczność jest odpowiednia dla Ciebie, skontaktuj się z naszymi dietetykami.

Średni tygodniowy rozkład makroskładników

makrosładniki w diecie - białko

15-20%

% energii z białka

makroskładniki w diecie - tłuszcze

70-80%

% energii z tłuszczów

makroskładniki w diecie - węglowodany

5-10%

% energii z węglowodanów

Dieta pudełkowa Keto – dla kogo?

Zastanawiasz się dla kogo jest ten rodzaj cateringu? Ze względu na to, że dieta pudełkowa KETO jest zestawem mocno eliminacyjnym, przed jego zastosowaniem należy skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem. Nie zalecamy stosowania tego rodzaju diety przez:
• osoby z niewydolnością wątroby, chorobami trzustki oraz wrodzonymi zaburzeniami metabolizmu tłuszczów,
• osoby z chorobami sercowo-naczyniowymi,
• cierpiących na niedożywienie lub osoby zmagające się z niedoborami witamin i składników mineralnych,
• osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu pokarmowego (choroby żołądka, jelit),
• kobiety w ciąży i w okresie laktacji,
• sportowców i osoby aktywne fizycznie.

Warto mieć na uwadze, że nadmierne spożycie tłuszczów w dłuższej perspektywie może być niekorzystne również dla zdrowej osoby, dlatego stosowanie tego modelu żywieniowego powinno być ograniczone czasowo.