wróć do listy aktualności
data.title
8/29/2020 Aktualności

Wszystko o diecie pudełkowej Lactose Free

1. Co to jest zestaw LACTOSE FREE?

Zestaw LACTOSE FREE to dieta polegająca na eliminacji produktów zawierających laktozę. Jako zamiennik standardowego nabiału krowiego stosujemy nabiał krowi bez laktozy, nabiał kozi oraz produkty roślinne. Zdecydowaliśmy się na włączenie do diety produktów z mleka koziego, ponieważ przy nietolerancji laktozy w większości przypadków są one dobrze przyswajane. Dieta LACTOSE FREE nie jest zalecana dla osób z alergią na białka mleka krowiego.

2. Jakie są proporcje makroskładników w zestawie LACTOSE FREE?

Średni tygodniowy bilans makroskładników w diecie LACTOSE FREE wynosi około 45-50% energii z węglowodanów, 15-20% energii z białka oraz 30-35% energii z tłuszczy.

3. Komu ten zestaw jest szczególnie dedykowany?

Zestaw LACTOSE FREE skierowany jest do osób, które ze względów zdrowotnych chcą wykluczyć nabiał krowi zawierający laktozę ze swojej diety. Wybór diety LACTOSE FREE nie jest zalecany w przypadku silnych nietolerancji lub alergii, ponieważ niewielkie ilości laktozy znajdują się w nabiale kozim. Dodatkowo posiłki przygotowywane są w tej samej kuchni co pozostałe dania z oferty, więc istnieje ryzyko ich śladowego zanieczyszczenia eliminowanymi składnikami podczas procesu produkcyjnego.

4. Czym różni się zestaw LACTOSE FREE od zestawu STANDARD?

Jedyną różnicą między zestawem LACTOSE FREE a wariantem STANDARD jest zamiana nabiału krowiego z laktozą na odpowiedniki pochodzące z mleka krowiego bez laktozy, mleka koziego (ser kozi miękki, kozi ser feta, jogurt kozi, ser kozi twardy) lub roślinne zamienniki (deser sojowy, napoje roślinne np. ryżowe, sojowe).

5. Z jakich produktów zbilansowany jest zestaw?

Z diety LACTOSE FREE wyeliminowano mleko krowie z laktozą oraz produkty pochodzące z niego np. mleko, sery żółte, sery długodojrzewające, mozzarella sery twarogowe, jogurty krowie oraz wiele innych. Aby odpowiednio zbilansować dietę pod względem zawartości białka oraz innych składników odżywczych, np. wapnia, w zestawie uwzględniony został nabiał krowi bez laktozy oraz nabiał kozi. Poza tym posiłki bazują na produktach takich jak: mięso, ryby, jaja, produkty zbożowe, orzechy, nasiona, grzyby, owoce i warzywa.

6. W jakich energetycznościach dostępny jest zestaw?

Zestaw LACTOSE FREE posiada sześć wariantów kalorycznych: 1000 kcal, 1250 kcal, 1500 kcal, 1750 kcal, 2000 kcal oraz 2500 kcal. Jeżeli nie jesteś pewny, który wariant jest dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się z naszym dietetykiem ([email protected], 601 444 466).

7. Czy można ten rodzaj zestawu stosować bez szczególnych wskazań?

Jeżeli nie występują wskazania medyczne do stosowania diety eliminującej laktozę to nie ma konieczności wykluczenia z diety wskazanej grupy produktów. Wybór tego zestawu przez zdrową osobę nie wpływa na tempo redukcji tkanki tłuszczowej lub nadbudowy masy mięśniowej.

8. Jakie propozycje posiłków są uwzględnione w zestawie LACTOSE FREE?

Dania w diecie LACTOSE FREE bazują na menu z diety STANDARD. W miejscu pojawienia się produktu z mleka krowiego z laktozą dobierany jest odpowiedni zamiennik tak, aby zachować walory smakowe, jakościowe oraz odżywcze posiłku. W menu znajdziemy na przykład: czekoladowy jogurt bez laktozy z granolą i truskawkami, owsiankę szarlotkową na napoju roślinnym, tartę z serem feta kozim, porem i papryką, czy makaron pełnoziarnisty z pesto rosso, indykiem i mozzarellą bez laktozy.