wróć do listy aktualności
data.title
7/24/2020 Aktualności

Wszystko o diecie pudełkowej Junior

1. Co to jest zestaw JUNIOR?

Dieta JUNIOR została opracowana specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży, zarówno w zakresie preferencji smakowych, jak i zapotrzebowania na energię oraz składniki odżywcze. Składa się z 3 posiłków (śniadanie, II śniadanie, obiad) i zawiera wszystkie grupy produktów, dzięki czemu jest bardzo urozmaicona.

2. Jakie są proporcje makroskładników w zestawie JUNIOR?

Średni tygodniowy bilans makroskładników w diecie JUNIOR wynosi około 50% energii z węglowodanów, 15-20% energii z białka i 30-35% energii z tłuszczów.

3. Komu ten zestaw jest szczególnie dedykowany?

Zestaw JUNIOR stanowi element żywienia dzieci w okresie szkolnym w przedziale wiekowym 9-12 lat. Składa się z 3 posiłków (śniadanie, II śniadanie, obiad), dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako część codziennej diety podczas, gdy dziecko przebywa poza domem np. w szkole lub na zajęciach.  

4. Czym różni się zestaw JUNIOR od zestawu STANDARD?

Wariant JUNIOR wyróżnia się przede wszystkim ilością posiłków. W skład zestawu wchodzą 3 pierwsze posiłki, czyli śniadanie, II śniadanie oraz obiad. Dodatkowo II śniadanie składa się zawsze z dwóch propozycji: danie bazowe oraz smoothie owocowe, które z łatwością mogą być spożyte podczas przerw między lekcjami. Wariant JUNIOR stanowi cześć żywienia w danym dniu, co odróżnia go na tle innych diet z naszej oferty, będących całodziennym zestawem posiłków.

5. Z jakich produktów zbilansowany jest zestaw?

Dieta JUNIOR bazuje na pełnoziarnistych produktach zbożowych, nabiale, różnych gatunkach mięs oraz ryb, a także warzywach, owocach, orzechach, nasionach i tłuszczach roślinnych. Z menu wyeliminowano produkty, których dzieci przeważnie nie tolerują ze względu na smak lub zapach np. sery pleśniowe, surowe mięso i ryby, wędzone produkty, owoce morza, ostre przyprawy oraz czosnek.

6. W jakich energetycznościach dostępny jest zestaw?

Zestaw JUNIOR występuje tylko w kaloryczności 1500 kcal (każdy z trzech posiłków ma około 500 kcal), co stanowi 70% zapotrzebowania energetycznego dzieci w przedziale wiekowym od 9 do 12 lat. Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z naszym dietetykiem ([email protected], 601 444 466).

7. Czy można ten rodzaj zestawu stosować bez szczególnych wskazań?

Zestaw JUNIOR można stosować bez szczególnych wskazań, ponieważ nie eliminuje produktów mogących wpływać na obniżenie zawartości składników odżywczych w posiłkach. Nie ma przeciwskazań, by z oferty JUNIOR korzystały dzieci młodsze (od 6 roku życia) oraz osoby dorosłe chcące zamówić zestaw składający się z mniejszej liczby posiłków. W takich przypadkach należy skonsultować z dietetykiem ilość kalorii koniecznych do uzupełnienia we własnym zakresie w pozostałych posiłkach w ciągu dnia.

8. Jakie propozycje posiłków są uwzględnione w zestawie JUNIOR?

Propozycje dań w zestawie JUNIOR są bardzo urozmaicone i dostosowane do preferencji smakowych dzieci oraz bazują na wszystkich grupach produktów. W menu pojawia się: kaszka manna z konfiturą z owoców leśnych z chia, makaron po bolońsku z zielonym groszkiem, czekoladowy jogurt z truskawkami, płatkami owsianymi i migdałami, smoothie pomarańczowe oraz łosoś w sosie koperkowym z ziemniakami i surówką.