wróć do listy aktualności
data.title
7/24/2020 Aktualności

Wszystko o diecie pudełkowej Fit Mammy

1. Co to jest zestaw FIT MAMMY?

Zestaw FIT MAMMY to dieta skierowana do kobiet w ciąży o prawidłowym przebiegu oraz mam w okresie laktacji. Eliminacji podlegają produkty mogące negatywnie wpłynąć na zdrowie oraz samopoczucie matki lub dziecka. Jednocześnie, aby sprostać szczególnym potrzebom żywieniowym organizmu w tym czasie, zwiększono podaż produktów zawierających żelazo, witaminę C, kwasy omega-3, kwas foliowy, jod, wapń oraz magnez.

2. Jakie są proporcje makroskładników w zestawie FIT MAMMY?

Średni tygodniowy bilans makroskładników w diecie FIT MAMMY wynosi około 45-50% energii z węglowodanów, 15-20% z białka oraz 30-35% z tłuszczy.

3. Komu ten zestaw jest szczególnie dedykowany?

Wariant FIT MAMMY jest w szczególności dedykowany kobietom na różnych etapach prawidłowo przebiegającej ciąży oraz mamom w okresie laktacji bez wieloproduktowych eliminacji związanych z nietolerancjami. Ze względu na zwiększoną podaż składników odżywczych niezbędnych w ciąży dieta ta znajdzie również zastosowanie wśród kobiet planujących posiadanie dzieci.

4. Czym różni się zestaw FIT MAMMY od zestawu STANDARD?

W obydwu zestawach część propozycji w menu jest podobna. W wariancie FIT MAMMY pojawiają się dodatkowo posiłki skomponowane tak, aby dostarczyć wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego odżywienia mamy i dziecka. Wprowadzono eliminacje składników, które nie są szczególnie zalecane w okresie ciąży oraz laktacji. Wymienione diety dodatkowo będą różniły się smakiem dań, nawet tych z pozoru wyglądających podobnie, ponieważ w wariancie FIT MAMMY wykluczone zostały ostre przyprawy oraz czosnek, czyli składniki, które mogą wpływać na smak mleka kobiecego. 

5. Z jakich produktów zbilansowany jest zestaw?

Dieta FIT MAMMY oparta jest na pełnoziarnistych produktach zbożowych, mięsie, morskich rybach oraz mleku i przetworach mlecznych. Zawiera również sporą ilość świeżych warzyw, owoców, orzechów i innych bakalii. Bezwzględnie wyeliminowano produkty mogące zaszkodzić mamie lub dziecku. Należą do nich: sery pleśniowe, surowe mięso i ryby, surowe jajka, wędzone produkty, owoce morza, alkohol, ostre przyprawy oraz czosnek.

6. W jakich energetycznościach dostępny jest zestaw?

Zestaw FIT MAMMY występuje w czterech wariantach kalorycznych: 1700 kcal, 2000 kcal, 2300 kcal oraz 2500 kcal. Jeżeli nie jesteś pewna, który wariant jest dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się z naszym dietetykiem ([email protected], 601 444 466).

7. Czy można ten rodzaj zestawu stosować bez szczególnych wskazań?

Wariant FIT MAMMY, mimo szczególnego przeznaczenia, będzie odpowiedni także dla innych grup osób, którym przypadło do gustu menu lub niestandardowe kaloryczności, które nie pojawiają się w innych zestawach. Mimo zastosowanych eliminacji jesteśmy w stanie stworzyć smaczną i dobrze zbilansowaną dietę.

8. Jakie propozycje posiłków są uwzględnione w zestawie FIT MAMMY?

Propozycje dań w zestawie FIT MAMMY są bardzo urozmaicone i uwzględniają odpowiednie ilości świeżych warzyw i owoców, nabiału, produktów zbożowych, chudego mięsa oraz morskich ryb. Dla przykładu w menu pojawia się: placuszek sernikowy z borówkami, serkiem waniliowym i truskawkami, sałatka caprese z pesto bazyliowym, kanapka z pastą cukiniową, jajkiem i warzywami oraz pulpeciki z morszczuka w sosie porowym z ziemniaczkami i surówką rzodkiewkową.