wróć do listy aktualności
data.title
4/20/2018 Porady

Czy łyżeczka cynamonu dziennie może pomóc w odchudzaniu?

Badania wykazały, że włączenie łyżeczki cynamonu do codziennej diety może pomóc w chudnięciu. Łyżeczka miodu i pół łyżeczki sproszkowanego cynamonu, dodanego do kubka wrzącej wody, oprócz wspomagania procesu odchudzania, może również zmniejszyć ryzyko chorób serca.

  • Z artykułu dowiesz się:
  • Korzyści zdrowotne wynikające z cynamonu
  • Cynamon i utrata masy ciała
  • Jak włączyć cynamon do codziennej diety?

Pzeczytaj również: Odchudzanie – co je wspomaga? Od czego zacząć? Porady

Korzyści zdrowotne wynikające z cynamonu

Cynamon jest bogaty w mangan, żelazo, wapń i błonnik. Jest używany od czasów średniowiecza do leczenia biegunki, niestrawności i wzdęć. Ponadto pomaga w leczeniu infekcji bakteryjnych, zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych i powstawaniu wrzodów żołądka.

Cynamon obniża poziom cukru we krwi wraz ze złym poziomem cholesterolu (LDL), nie wpływając jednocześnie na dobry cholesterol (HDL). Dlatego jest korzystny również dla pacjentów z cukrzycą.

Obniżenie poziomu cukru we krwi i poprawa poziomu cholesterolu wspomagają odwrócenie oporności na insulinę lub przedcukrzycę. Ponieważ cynamon jest słodki w smaku, zaspokaja apetyt na słodycze, który jest zwykle wysoki u osób cierpiących na cukrzycę.

kawa z cynamonem

Cynamon i utrata masy ciała

Cynamon ma regulujący wpływ na poziom cukru we krwi i jednocześnie zwiększa poziom insuliny w organizmie. Imituje aktywność biologiczną insuliny i zwiększa metabolizm glukozy – dzięki temu pomaga w odchudzaniu (wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do zwiększonego gromadzenia tłuszczu przez organizm).

Ponadto wpływa na sposób metabolizowania cukru – zapobiega przemianie metabolizowanego cukru w tłuszcz. Dodatkowo cynamon opóźnia przejście pokarmu z żołądka do jelit, dlatego po jego zjedzeniu czujesz się syty przez dłuższy czas i jesz mniej.

Cynamon pomaga również organizmowi w skuteczniejszym przetwarzaniu węglowodanów. Badania pokazują, że tłuszcz brzuszny jest bardziej wrażliwy na działanie cynamonu niż tłuszcz z innych części ciała.

Jak włączyć cynamon do codziennej diety?

Możesz dodać cynamon do herbaty ziołowej – będzie zdrowa i smaczna. Alternatywnie, dodaj łyżeczkę cynamonu do płatków śniadaniowych lub płatków owsianych, posyp nim grzankę lub dodaj jego szczyptę do porannej filiżanki kawy.

Cynamon w żywności, takiej jak masło, ser, ciasta, placki jabłkowe i brzoskwiniowe, intensyfikuje ich smak. Można go również dodawać do soków owocowych i cydrów w tym samym celu.

Powinieneś upewnić się, że użyty cynamon jest świeży. Włączenie łyżeczki cynamonu do codziennej diety może zdecydowanie zmniejszyć apetyt i pomóc w zrzuceniu wagi, a w szczególności warstw tłuszczu wokół brzucha.

Jednak pamiętaj, że sam cynamon nie pomaga trwale schudnąć. W celu uzyskania optymalnych rezultatów w programie odchudzania, ważne jest, aby spożywać odżywcze, zdrowe posiłki i regularnie ćwiczyć. Przetestuj ten sposób i przekonaj się sam!

 

Dieta pudełkowa Body Chief - z nami dieta to przyjemność

Body Chief to jeden z największych cateringów dietetycznych w Polsce. Każdego dnia dostarczamy torby pełne dietetycznych dań do ponad 1000 miejscowości. Sprawdź naszą ofertę i dołącz do tysięcy zadowolonych klientów.

Poznaj diety Body Chief