wróć do listy aktualności
data.title
9/2/2021 Porady

Dlaczego warto wybrać dietę pudełkową? Poznaj 10 powodów!

Zastanawiasz się jakie korzyści płyną z wyboru diety pudełkowej? Czy korzystane z cateringu dietetycznego to tylko chwilowy trend dostępny wyłącznie dla celebrytów? Poznaj 10 powodów, które naszym zdaniem przemawiają za dietą pudełkową.

1. Dostosowanie diety do preferencji

Dieta pudełkowa Body Chief daje możliwość wyboru jednej z kilkunastu diet. Rozwiązanie dla siebie znajdą osoby chcące zmienić dotychczasowe nawyki wprowadzając zdrowe i urozmaicone posiłki na co dzień. Osoby ograniczające mięso mają do wyboru dietę wegetariańską, a także dietę wegetariańską z uwzględnieniem ryb. Dla osób eliminujących gluten i laktozę przygotowaliśmy zestaw Lactose&Gluten free. Catering dietetyczny sprawdzi się również dla osób szczególnie aktywnych fizycznie, którym brakuje czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. W swojej ofercie posiadamy zestaw Junior, który będzie idealnie uzupełniał codzienny jadłospis najmłodszych. Zestawów jest sporo, ale w doborze odpowiedniego wariantu można liczyć na pomoc naszych dietetyków. 

2. Oszczędność czasu

Zakupy, gotowanie oraz planowanie posiłków wbrew pozorom potrafią zajmować sporo czasu. Dla osób zabieganych, zapracowanych, a także w losowych sytuacjach życiowych catering dietetyczny potrafi być pomocnym rozwiązaniem.

3. Wyrabianie dobrych nawyków

Diety pudełkowe idealnie sprawdzają się przy wyrabianiu zdrowych nawyków żywieniowych. Dzięki 5 zbilansowanym posiłkom ograniczamy możliwość podjadania, uczymy się regularnego spożywania posiłków, a także skupiamy większą uwagę na produktach, które są pełnowartościowe i warto włączyć je na stałe do codziennego jadłospisu.

4. Wsparcie

Gdy podejmujesz decyzję o odchudzaniu lub pojawia się konieczność stosowania konkretnej diety, możesz poczuć się zagubionym. Nasz zespół chętnie odpowie na każde pytanie. Dietetycy pomogą dobrać odpowiednią kaloryczność oraz wariant diety odpowiedni do stanu zdrowia oraz oczekiwań, a pracownicy Biura Obsługi Klienta pokierują przez sprawny proces zamówienia.

5. Bez gotowania

Jeśli nie lubisz lub nie potrafisz gotować, a chcesz jeść smacznie i różnorodnie to rozwiązanie jest dla Ciebie! Korzystanie z posiłków restauracyjnych na dłuższą metę może okazać się sporym obciążeniem dla naszego portfela, ponadto sporym wyzwaniem będzie w tym przypadku kontrolować ilość przyjętych wraz z posiłkiem kalorii.

6. Zero waste

Obawiasz się o naszą planetę i nie chcesz produkować niepotrzebnych ilości plastiku? Stajemy na wysokości zadania i proponujemy ekologiczne rozwiązania zastępując plastik biodegradowalnymi rozwiązaniami (np. opakowania, sztućce). 

7. Zbilansowane posiłki

Przygotowanie samych posiłków nie jest trudne, jednak jeśli mają dostarczać niezbędną ilość składników odżywczych to na tym etapie może pojawić się problem. Nasi dietetycy komponują jadłospis w oparciu o Normy Żywienia, aby zapewnić odpowiednią podaż makro i mikroskładników.

8. Różnorodność

Przygotowanie 5 zupełnie rożnych posiłków każdego dnia zajmuje sporo czasu oraz niesie ryzyko marnowania żywności. W cateringu nie musisz się o to martwić. Codziennie dostajesz inny zestaw posiłków, aby uniknąć monotonii.

9. Inspiracja

Dzięki różnorodności posiłków możesz poznawać nowe smaki oraz ich połączenia. Ulubione dania możesz spróbować odtworzyć we własnym zakresie i wprowadzić na stałe do swojego codziennego jadłospisu.

10. Wygoda

Po za oszczędnościami czasu związanymi z przygotowaniem diety zyskujesz również wygodę związaną z zamówieniem. Zamówienie możesz złożyć przez stronę internetową, a konsultacje z dietetykiem odbyć telefonicznie lub drogą elektroniczną. Kurierzy dostarczają dietę pod drzwi, a wygodne opakowania pozwalają na przemieszczanie się z nimi w dowolne miejsce.

Podsumowanie

Wybór diety pudełkowej to szereg udogodnień, które ułatwiają nam realizacje postanowionych celów.  Dzięki odpowiednio zbilansowanym posiłkom mamy pewność, że dostarczamy naszemu organizmowi niezbędne składniki odżywcze. Zagwarantowana podczas korzystania z cateringu wygodna pozwala skupić się na innych aspektach naszego życia, jak również wytworzyć i ugruntować zdrowe nawyki żywieniowe. Z usług można korzystać przez cały rok, okresowo jak i w sytuacjach losowych na jeden lub kilka dni. Jeśli wciąż nie czujesz się przekonany – skorzystaj z możliwości zamówienia diety testowej.